Kategori arşivi: 2013

2018 FESTİVALİ

AFlerBüyük buluşma yine dostlukları ve sanatı güçlendirdi. 25-29 Nisan 2018 Ayvalık’lı sanatseverler için coşku dolu geçti. Bu yıl festivalde, biri çocuk oyunu 13 farklı oyunun yanı sıra film gösterimi, oyunculuk atölyeleri, söyleşiler, sergiler, imza günü ve festivalimizde ilk kez gerçekleşecek Karagöz-Hacivat ve Gölge Tasvirleri sergisi festivali takip eden ve katılanlarla buluştu. Tüm ekiplerin ve festival meraklılarının programı yakından takip etmesi, birbirlerinin oyunlarını izlemesi ve atölyelere katılım sağlanması gerçekleşti. Açılış oyunu Bursa Devlet tiyatrosundan “Köprüdeki Adam” oldu. Hollanda dan festivalimize katılan Tiyatro Rast’ın oyunu ” Amsterdam Hikayeleri ” kendi dilinde sahne aldı. Festivalde Tiyatro Emek Ödülü alan sanatçımız Ayla Algan, atölye çalışmalarında Almanya’dan Telat Yurtsever, İzmir DT sanatçımız Hülya Savaş, tasvir sanatçımız Emine Gül Civelek, dramatik yazarlık eğitimi için Deniz Turhan Hotiç ve çocuklara yönelik çalışmaları ile tanınan Dr. Türkan Noğay konuklarımız arasındaydı. Gülşah Özdemir Koryürek’in yönetmenliğini yaptığı “Türkiye’de Şekspir Olmak” filmi büyük ilgi gördü. Ayvalık’lı ressam Doğan Demir’in sinema ve tiyatrodan tanıdığımız bir çok sanatçımızın portrelerini içeren sergisi festivalimize renk kattı. Kısacası yine 7 den 70 e herkesin tiyatroya ve sanata doyduğu bir festivali Ayvalık’ta gerçekleştirmiş olduk. Onun için hepimiz mutluyuz, gururluyuz. Seneye buluşmak üzere sizleri festival sloganımızı dillendirmeye, bu coşkuya ortak olmaya her yıl dahil olmaya çağırıyoruz… ” Her şeye rağmen tiyatro! ” 

Festivalde yer alan tiyatro toplulukları, oyunlarını ve festival programını aşağıdaki linkleri tıklayarak öğrenebilirsiniz. 9. festivalimizde oyunları ve çalışmaları ile katkıda bulunan tüm ekiplere, sanatçılarımıza, destekçilerimize ve sanatsever Ayvalık halkına teşekkürü borç biliriz…

FESTİVAL PROGRAM KİTAPÇIĞINI VE BİLETLERİ SANAT FABRİKASI TİYATROSUNDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ

FESTİVAL KİTAPÇIĞINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

9. AYVALIK TİYATRO FESTİVALİ PROGRAM AKIŞI

FESTİVALDE GÖSTERİ YAPACAK TİYATROLAR VE PERFORMANSLAR İÇİN TIKLAYINIZ…

9. AYVALIK TİYATRO FESTİVALİ PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

AFlo

7. Ayvalık  Tiyatro Festivalinden Görüntüler…

UST3.jpg

VD2        VD1
TEŞEKKÜR;

7. Ayvalık Tiyatro Festivaline katılan sanatçılarımıza, tiyatro topluluklarına, performans gösterileri ile festivale katkı sunan ekiplere, desteklerini sunan kamu kurum ve kuruluşlarımıza, sponsorlarımıza, festivalde yanımızda duran emek koyan değerli üyelerimiz ve gençlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Siz olmadan başaramazdık.

8. sinde görüşmek üzere…

ATİF Yürütme Kurulu

Festival program kitapçığı
FESTİVAL PROGRAMINI İNCELEMEK VE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…
Program akışı
Festivale katılan sanatçılar

Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliğinden

7. Ayvalık Tiyatro Festivaline katılan tiyatrolar…