2018 FESTİVALİ PROGRAM AKIŞI

9. AYVALIK TİYATRO FESTİVALİ PROGRAMI / 2018

25.04.2018 ÇARŞAMBA                                         

12:00-13:30         Açılış Etkinlikleri (Ayvalık At Arabacıları Meydanı’ndan kortej yürüyüşü ve Cumhuriyet Meydanı’nda etkinlikler – Açılış Konuşmaları – Müzik  – Ayvalık Folklör Derneği ( Halk oyunları ) – OBJEKTİF Genç Oyuncular Sokak Tiyatrosu ( Her Şeye Rağmen Tiyatro! ) – Dans gösterisi

14:00                     Sergi/ Karakalem Sanatçılarımız  / Doğan DEMİR / Orhan Peker Sanat Galerisi

16:00                     Sergi / Karagöz- Hacivat ve gölge tasvirleri / Emine Gül CİVELEK / Sanat Fabrikası

17:30                     Söyleşi / Antik Yunan Tiyatrosu’nun doğuşu /Telat YURTSEVER / Orhan Peker Sanat Galerisi

20:30                     Oyun /Köprüdeki Adam / Bursa Devlet Tiyatrosu / Sanat Fabrikası

26.04.2018 PERŞEMBE        

10:30                     Çocuk oyunu / Renkler Ülkesi / Efeler Belediyesi Tiyatrosu / Sanat Fabrikası

12:00-14.00         Atölye Çalışması  / Karagöz- Hacivat ve gölge tasvirleri yapımı / Emine Gül  CİVELEK / Karagöz Sanat Evi

14:00-19:00         Oyunculuk atölyesi /Telat YURTSEVER / Almanya Antonin Artaud / Vahşet Tiyatrosu / İnönü Kültür Merkezi

16:00                     Oyun / Çika / Tiyatro Sergüzeşt / Sanat Fabrikası

16:00-18.00         Atölye Çalışması  / Karagöz- Hacivat ve gölge tasvirleri yapımı / Emine Gül  CİVELEK / Karagöz Sanat Evi

21:00                     Oyun / Beyaz / Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu / Sanat Fabrikası  

27.04.2018 CUMA                   

10:30                     Çocuk oyunu / Renkler Ülkesi /Efeler Belediyesi Tiyatrosu ( Kıvanç Sarlıcalı İlkokulu Tiyatro Salonu )

12.00-14.00         Atölye Çalışması  / Karagöz- Hacivat ve gölge tasvirleri yapımı / Emine Gül  CİVELEK / Karagöz Sanat Evi

14:00                     Film gösterimi ve söyleşi: Türkiye’de Şekspir Olmak / Gülşah ÖZDEMİR KORYÜREK / Sanat Fabrikası

13:30-15.30         Drama Atölyesi / Çocuklarla Drama / Türkan NOĞAY: / Kıvanç Sarlıcalı İlkokulu

17:00                     İmza Günü  / Türkan NOĞAY / Sanat Fabrikası Fuaye

18:30                     Oyun / Don Cristobita ile Dona Rosita’nın Acıklı Güldürüsü / Çekirdek Kumpanya / Sanat Fabrikası

19:00                     Kokteyl / Sanat Fabrikası

20:45                     Ödül Töreni / Tiyatro Emek Ödülü / Ayla ALGAN Tiyatro – Sinema Sanatçısı / Sanat Fabrikası

21:00                     Oyun / Hollanda Amsterdam Hikâyeleri / Tiyatro Rast  / Sanat Fabrikası   

28.04.2018 CUMARTESİ                          

10:00-12.00         Dramatik Yazarlık Atölyesi  / Deniz Turhan HOTİÇ  /  Çağdaş Yaşam Eğitim Evi

12:00                     Oyun / Dario Fo Kadın Oyunları /Tobav Yetişkinler Tiyatrosu / Sanat Fabrikası

14:00                     Söyleşi: Sanata Evet / Ayla ALGAN  /  Orhan Peker Sanat Galerisi

16:30                     Oyun / Gece O Kadar Kirliydi ki İkisi de Kayboldular / Tiyatro Han / Sanat Fabrikası

15:00-17.00         Diksiyon Atölyesi  / Hülya SAVAŞ / Çağdaş Yaşam Eğitim Evi

21:00                     Oyun / Artiz Mektebi /  İstanbul Barosu Tiyatrosu / Sanat Fabrikası    

29.04.2018 PAZAR                             

12:00                     Oyun / Salaklar Sofrası / Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu / Sanat Fabrikası

14:00-16.00         Dramatik Yazarlık Atölyesi  / Deniz Turhan HOTİÇ  /  Çağdaş Yaşam Eğitim Evi

16:00                     Oyun / Şenlik Çıkmazı /Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi – Sui Generis Tiyatro / Sanat Fabrikası

21:00                     Oyun / Tom, Dick ve Harry / Bosch Tiyatro Kulübü / Sanat Fabrikası