2020 Tiyatro Festivali Şartnamesi

11. ULUSLARARASI AYVALIK TİYATRO FESTİVALİ KATILIM KOŞULLARI ŞARTNAMESİ

 1. Festivale yapılan müracaatların ön değerlendirmesinde istenen belge ve dokümanlar başvuru formunda belirtilmiştir. Başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı, formda istenen belge ve dokümanlar son başvuru tarihine kadar başvuru adresine gönderilmiş olmalıdır.
 2. Başvuru formu ve şartname tiyatro sorumlusu tarafından imzalanacaktır. İmzasız olan, eksik bilgi ve belgelerin bulunduğu başvurular kabul edilmez.
 3. Festivale katılacak tiyatro eserlerinin Dünya edebiyatı yazarlarına ait olması tercih edilir, bu kapsamda olmayan eserlerin müracaatları seçici kurulun onayından geçmelidir.
 4. Gösterime seçilen oyunların Telif Hakları Yasasına göre tüm sorumlulukları tiyatro gurubunun yetkilisine veya o guruba aittir. Bu konuda oluşabilecek uyuşmazlıklardan Festival Yürütme Kurulu sorumlu tutulamaz.
 5. Tüm ekip sayısı (oyuncu, yönetmen, teknik personel, şoför vb…) 15 Kişiyi geçmeyecektir. Bu sayının üzerine çıkan taleplerde ekipler fazla kişilerin konaklama ve ağırlamasını kendisi karşılamayı kabul eder.
 6. Başvuru işlemlerinin tamamlanması için başvuru formunun, şartnamenin ve gerekli belgelerin festival son başvuru tarihi 17 ŞUBAT 2020 PAZARTESİ günü mesai bitimine kadar festival adresine ulaşması gerekmektedir.
 7. Üniversite ve okul tiyatrolarının festivale müracaatları bağlı bulundukları resmi makamın izniyle yapılması zorunludur. Bu izin belgesini tiyatro gurubu kendisi alır. Bu konuda yardımcı olmak adına istekte bulunan guruplara festival daveti yazısı iletilebilir.
 8. Gruplar, oyunları ile ilgili her türlü dekor, kostüm, aksesuar, sis makinesi, projeksiyon vb. yardımcı malzemeleri yanlarında bulunduracaktır. Festival Yürütme Kurulu, bu malzemeleri sağlamakla yükümlü değildir.
 9. Tarafımızdan oluşturulan Seçici Kurul başvuruları değerlendirecek. Davet edilen oyunlar, festival etkinlikleri ile başvurular arasından festival programı oluşturulacaktır.
 10. Seçici Kurul tarafından yapılacak çalışmada özenle hazırlanmış, tiyatro sanatının özelliklerini taşıyan eserler ; Oyunculuk, reji, müzik, koreografi, dekor, kostüm, diksiyon, afiş vb. sanatsal faktörler dikkate alınarak değerlendirilecektir.
 11. Festival 14-19 Nisan 2020 tarihlerinde  gerçekleştirilecek altı gün sürecektir. Açılış etkinlikleri 15 Nisan 2020 Çarşamba günü, kapanış etkinlikleri ise 19 Nisan 2020 Pazar günü gerçekleştirilecektir. Festivalin açılış ve kapanış etkinliklerine katılımı mümkün olan topluluklar azami sayılarla bunu gerçekleştirmeye çalışacaktır.
 12. Tiyatro toplulukları açılış, gösteri ve kapanış günü festival merkezine ulaşımlarını kendi imkanları ile sağlayacaktır. Açılış ve kapanış günü etkinliklerine katılmak için tarafımızdan bir konaklama sağlanmayacaktır.
 13. Konaklamak zorunda olan veya konaklama yapmak isteyen toplulukların bu istekleri festival imkanları ve sponsorluklar çerçevesinde Festival Yürütme Kurulunca değerlendirilecektir. İki gece yatış ve sabah kahvaltısı ile bir oyun günü yemeği şeklinde konaklamalı olarak kalabilecekleri gurup sorumluları ile yapılan görüşme ile karara bağlanacaktır.
 14. Tüm ekipler festival gösterilerini izlemek, söyleşi ve atölye çalışması vb. gibi festival programındaki farklı etkinliklere azami katılımı sağlamakla sorumludur.
 15. Festival Yürütme Kurulu çok özel durumlar karşısında festivalin tarihlerinde ve içeriğinde değişiklik yapabilir. Böyle durumlarda değişiklikler en kısa zamanda tiyatro topluluklarına bildirilir.

Ön bilgilendirmeyi ve festival şartnamesini okudum koşullarınızı

kabul ediyorum tıklayınız…